Inteca

11 01 Rekomendacja D 8,Wytyczna IT 8 – Wprowadzenie

2015.09.04

Witam w kolejnej odsłonie naszego Video Blogu. Tym razem zajmiemy się omówieniem podejścia do wdrożenia wytycznej IT nr 8 oraz jej odpowiednika w Rekomendacji D. KNF w wytycznej 8 wskazuje, że:

Organizacja powinna posiadać sformalizowane zasady zarządzania danymi wykorzystywanymi w ramach prowadzonej działalności, które obejmują w szczególności zarządzanie architekturą oraz jakością danych i zapewniają właściwe wsparcie działalności organizacji.
Celem filmu jest przedstawienie przykładowego podejścia do realizacji wytycznej IT KNF 8/Rekomendacji D 8 poprzez implementację w organizacji wymaganych bloków architektonicznych.
Rozpoczniemy od zapoznania się z metodą budowania architektury danych. Wyszczególnimy istotne poziomy szczegółowości. Wskażemy wsparcie narzędziowe. Opiszemy przykładowy model referencyjny oraz umieścimy architekturę danych w kontekście architektury korporacyjnej. Następnie przejdziemy do zarządzania jakością danych. Do jej ustanowienia w organizacji zaproponujemy podejście oparte na zintegrowanym systemie zarządzania. Wskażemy miejsca współpracy zarządzania jakością danych z architekturą korporacyjną, zarządzaniem ryzykiem i systemem kontroli wewnętrznej. W kolejnym kroku opiszemy bloki architektoniczne, które należy zaimplementować w organizacji w celu realizacji omówionych w punkcie pierwszym i drugi procesu. Skupimy się na procesach zarządzania strategią architektury korporacyjnej, zarządzania ryzykiem, zarządzania zmianą oraz zarządzania jakością. Pokażemy repozytorium architektury w roli aplikacji wspierającej wspomniane procesy. W ostatnim punkcie przyjrzymy się szczegółowym mapowaniom wymagań wytycznej/rekomendacji 8 na omówione bloki architektoniczne. Wskażemy również na jakich standardach należy się oprzeć wdrażając bloki architektoniczne.

wytyczne_it_knf

Wytyczne IT KNF

Wsparcie w implementacji rozwiązań dostosowujących organizację do wymogów Komisji Nadzoru Finansowego dot. IT i bezpieczeństwa IT dla podmiotów rynków bankowego, ubezpieczeniowego i finansowych.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Możesz zmienić te ustawienia. zamknij