Inteca

EA, SOA oraz konsolidacja systemów w problemie fragmentacji IT

2011.08.08

Organizacje z rozwiniętym portfelem aplikacji spotykają się z problemami fragmentacji IT. Wydłużony czas realizacji projektów czy wzrost kosztów wdrożenia i utrzymania systemów to tylko wybrane objawy fragmentacji IT. Konsolidacja systemów często widziana jako odpowiedź na te problemy okazuje się niewystarczająca. Usunięta dzięki konsolidacji fragmentacja powraca.

Niniejszy wpis to wstęp do serii artykułów traktującej o fragmentacji IT, problemach przez nią generowanych oraz kompleksowym podejściu do zarządzania redundancją w portfelu aplikacji. Artykuły adresują wybrane aspekty fragmentacji IT. Wprowadzający artykuł opisuje genezę problemu fragmentacji skupiając się na dwóch czynnikach: M&A oraz niskiej dojrzałości architektury korporacyjnej. W kolejnym artykule dowiemy się w jaki sposób fragmentacja portfela aplikacji wpływa na obszar IT. Dwa ostatnie artykuły opisują podejście do usuwania fragmentacji IT z organizacji przy wykorzystaniu architektury korporacyjnej, podejścia usługowego oraz konsolidacji systemów. Pokazujemy podejście do budowy planu konsolidacji oraz konsolidację klastra redundantnych aplikacji.

Enterprise Architecture

Architektura Korporacyjna

Analiza, projektowanie i planowanie Architektury Korporacyjnej w obszarach biznesu, danych, aplikacji i technologii w celu wsparcia zarządzania portfelem projektów i zarządzania projektami.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Możesz zmienić te ustawienia. zamknij